Galt High School
December 2018
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
25
26
27
Boys Soccer vs McClatchy
(Galt)
Girls Soccer Away Game
4 PM
–
6 PM
(Sheldon)
Girls Basketball Game GHS V.S Chavez
5:30 PM
–
7 PM
(Chavez)
28
Boys Soccer vs Oakdale
(Galt)
29
GHS Boys Basketball Vs Wildfire Classic Date: TBA
(Foresthill)
LADY WARRIOR SHOOTOUT (Girls Basketball)
Girls Soccer Away Game
4 PM
–
6 PM
(Mira Loma)
30
Boys Soccer Davis Tournament
(Davis)
LADY WARRIOR SHOOTOUT (Girls Basketball)
1
Boys Soccer Davis Tournament
(Davis)
LADY WARRIOR SHOOTOUT (Girls Basketball)
Wrestling AWAY vs. Casa Robles Girls
9 AM
(Casa Robles)
Wrestling AWAY vs. Pride JV
9 AM
(Bradshaw Christian)
2
3
Girls Soccer Home Game
4 PM
–
6 PM
(Galt)
4
GHS Boys Basketball Vs Jim Elliot Christian 4:00/5:30/7:00
4 PM
–
7 PM
(Galt)
Girls Basketball AWAY vs. Casa Roble
5:30 PM
–
7 PM
5
Boys Soccer vs Pleasant Grove
(Pleasant Grove)
Girls Soccer Home Game
4 PM
–
6 PM
(Argonaut)
6
GHS Boys Basketball Vs Winter Warrior Classic Date: TBA
(Galt)
Girls Basketball Game GHS V.S Linden
(Linden)
7
Boys Soccer vs Franklin EG
(Galt)
Girls Basketball Game GHS V.S Linden
(Linden)
Girls Soccer Raider Cup
(River City)
8
Girls Basketball Game GHS V.S Linden
(Linden)
Girls Soccer Raider Cup
(River City)
9
10
GHS Boys Basketball Vs Turlock Christian (F/JV)
4 PM
–
5:30 PM
(Galt)
11
Boys Soccer vs Sheldon
(Sheldon)
21st Tim Brown Memorial
8 AM
(Sacramento)
Girls Basketball AWAY vs. Mesa Verde
5:30 PM
–
7 PM
12
El Camino Invitational
9 AM
(El Camino)
GHS Boys Basketball Vs Mesa Verde 4:00/5:30/7:00
4 PM
–
7 PM
(Mesa Verde)
Girls Soccer Home Game
4 PM
–
6 PM
(Linden)
Wrestling AWAY vs. Rosemont
6 PM
13
Boys Soccer vs Cesar Chavez
(Galt)
Girls Basketball at HOME vs. Natomas
5:30 PM
–
7 PM
14
GHS Boys Basketball Vs McNair 4:00/5:30/7:00
4 PM
–
7 PM
(Galt)
15
Marty Manges invite wrestling
9 AM
(casa Roble)
Wresting AWAY vs. Marty Manges Invite
9 AM
Wrestling AWAY vs. JZJ JV and Girls
9 AM
16
Football Banquet
5 PM
–
7 PM
(Warrior Gym)
17
Girls Basketball at HOME vs. Escalon
5:30 PM
–
7 PM
18
19
Boys Soccer vs Tokay
(Tokay)
GHS Boys Basketball Vs Turlock Christian (F/JV)
4 PM
–
5:30 PM
(Turlock Christian)
Girls Basketball at HOME vs. Laguna Creek
5:30 PM
–
7 PM
20
Wrestling vs Liberty Ranch
10 AM
–
11 AM
(Galt)
Girls Soccer Home Game
4 PM
–
6 PM
(Galt)
Wrestling at HOME vs. Liberty Ranch
6 PM
21
Boys Soccer vs Lodi
(Lodi)
Wrestling 21st Tim Brown Memorial
8 AM
GHS Boys Basketball Vs Valley 4:00/5:30/7:00
4 PM
–
7 PM
(Valley)
Girls Basketball at HOME vs. Rio Vista
5:30 PM
–
7 PM
22
Wrestling AWAY vs. El Camino International
9 AM
23
24
25
26
27
28
GHS Boys Basketball Vs Venture Academy (JV/V)
4 PM
–
7 PM
(Galt)
Girls Basketball at HOME vs. Venture Academy
5:30 PM
–
7 PM
29
30
31
1
2
GHS Boys Basketball Vs Rio Vista 4:00/5:30/7:00
4 PM
–
7 PM
(Rio Vista)
Girls Basketball Game GHS V.S Stagg
5:30 PM
–
7 PM
(Galt)
Girls Basketball at HOME vs. Stagg
5:30 PM
–
7 PM
3
Sierra Valley Con. Boys Soccer vs El Dorado
(El Dorado)
Girls Soccer Home Game
4 PM
–
6 PM
(Galt)
4
GHS Boys Basketball Vs Rosemont
5:30 PM
–
7 PM
(Rosemont)
Girls Basketball AWAY vs. Rosemont
5:30 PM
–
7 PM
5